Ułatwienia dostępu

Szkolne Koło Caritas w Dębskiej Kuźni pomaga bez wytchnienia.

Szkolne Koło Caritas w Dębskiej Kuźni pomaga bez wytchnienia_1Adwent to radosny i wyjątkowy czas oczekiwania na spotkanie z Jezusem. Jest on doskonałą okazją, aby wesprzeć bliźniego w potrzebie, otoczyć uwagą i dać nadzieję. „Tak, Pomagam!” powiedzieliśmy włączając się w akcję  XXI Zbiórki Żywności, organizowanej przez Caritas Polska. Akcję prowadziliśmy w piątek i sobotę w sklepie Tomi Markt w Chrząstowicach. Wspólnym wysiłkiem zebraliśmy: 54,84 kg oraz 3,8 l artykułów spożywczych. Żywność w szesnastu paczkach przekażemy najbardziej potrzebującym rodzinom gminy Chrząstowice.

Przygotowaliśmy także 13 paczek dla Dzieci z Domu Dziecka w Tarnowie Opolskim oraz paczkę dla 7-letniej  dziewczynki i jej mamy w ramach akcji „Szlachetna Paczka dla Dziecka Więźnia”.
Po raz pierwszy w tym roku przekazaliśmy seniorom mieszkającym w naszej wsi życzenia świąteczne, zapisane na kartkach zaprojektowanych i wykonanych przez naszych uczniów. Tradycyjnie, przygotowujemy też niespodziankę słowno-muzyczną. 

opr. mgr Agnieszka Rosół
opiekun SKC w Dębskiej Kuźni

Licznik odwiedzin