Ułatwienia dostępu

Dzieci – Dzieciom 2022

Dzieci – Dzieciom 2022_4Wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas Diecezji Opolskiej dzielnie pomagają swoim małym przyjaciołom z Ukrainy. Organizują zbiórki produktów żywnościowych, segregują rzeczy, przygotowują bułki zarówno dla ludzi z Ukrainy jak i kierowców, którzy po nich jechali. Oprócz pomocy materialnej organizują wyjazdy integracyjne, piesze i rowerowe wycieczki po to, by pokazać swoim ukraińskim rówieśnikom piękno naszego opolskiego regionu.
Jednak przede wszystkim nie zapominają o wsparciu duchowym jakim jest codzienna modlitwa.
W swoich działaniach pamiętają  także o społeczności lokalnej. Jak co roku dołączyli do akcji TAK! Pomagam. Zbierając żywność, wsparli niejedną opolską rodzinę.            

Ich energia, chęć niesienia pomocy drugiej osobie i szeroko pojęty altruizm powoduje, że na twarzach dorosłych pojawia się uśmiech. Kończąc jedną akcję, zaczynają drugą. Zawsze w gotowości - tacy są właśnie wolontariusze Szkolnych Kół Caritas.
Poświęcają swój wolny czas angażując się na  rzecz potrzebujących pomocy. Uczą się i promują w ten sposób kulturę otwartości i wrażliwości na potrzeby innych, życzliwości i bezinteresowności.

opr. mgr Agnieszka Rosół
koordynator SKC Diecezji Opolskiej

Licznik odwiedzin