Aktualności
Aktualności dotyczące wydarzeń w świetlicy „Nadzieja” w Raciborzu w ramach projektu pn. „Samodzielnym być – w pełni zaczynasz żyć”, współfinansowanego przez PFRON.
Dnia 17.05.2016 r. podopieczni świetlicy „Nadzieja” brali udział w XIX Igrzyskach Sportowych dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, które zorganizowane zostały w PWSZ w Raciborzu. Nasza beneficjentka Marzena miała zaszczyt nieść znicz olimpijski podczas przemarszu wszystkich uczestników ulicami Raciborza na stadion sportowy PWSZ, gdzie odbyło się uroczyste rozpoczęcie Igrzysk.
Nasi podopieczni brali udział w następujących konkurencjach: lekkoatletyka, gimnastyczny tor przeszkód, tenis stołowy, rzuty do kosza oraz w zabawach plastycznych. Wszyscy zawodnicy przestrzegali zasad fair – play i każdy na miarę własnych możliwości dał z siebie wszystko. Mimo niezbyt sprzyjającej aury zabawa była wspaniała. Każdy sportowiec na zakończenie zmagań otrzymał pamiątkowy dyplom i puchar.
Dnia 21.06.2016 r. na terenie naszego ogrodu odbył się Świetlicowy Dzień Sportu połączony z Piknikiem Rodzinnym pt. „Na sportowo”. Beneficjenci Świetlicy wraz ze swoimi bliskimi brali udział w licznych konkurencjach sportowych. Każdy uczestnik miał możliwość porównania swoich osiągnięć z najbliższymi. Dopisała pogoda i humory uczestników zabawy. Nasz piknik odwiedziła również grupa klaunów, która przygotowała gry i zabawy, malowanie twarzy oraz spektakularny pokaz baniek mydlanych. Rodzice naszych beneficjentów także zaangażowali się w przygotowanie pikniku piekąc pyszne ciasta. Każdy z uczestników pikniku otrzymał pamiątkowy medal oraz dyplom.
W dniach 12 – 14. 07.2016 r. grupa podopiecznych naszej placówki w składzie: Marzena, Agnieszka, Martin i Wojtek wraz z paniami terapeutkami brały udział w „Festiwalu Niezwykłości”- integracyjnych warsztatach twórczości artystycznej w Kluczborku. Warsztaty odbywały się w Pałacu w Pawłowicach i dotyczyły: papierowej wikliny, twórczego recyklingu, aniołków z drewna i filcu, wyrobu świeczek i mydełek zapachowych, wyrobu kartek, wianków z darów natury, ceramiki i toczenia na kole, odlewów gipsowych, tworzenia ze szkła, warsztatów wokalnych, muzycznych i malarskich. Podopieczni z entuzjazmem uczestniczyli w wybranych formach warsztatowych. Promocja twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych odbywała się na Rynku w Kluczborku. Udział w Festiwalu dał naszym beneficjentom możliwość poznania i integracji z innymi osobami niepełnosprawnymi z kilku województw, a naszym terapeutkom możliwość wymiany doświadczeń z przedstawicielami innych placówek oraz przyczynił się do poszerzenia warsztatu pracy terapeutycznej.
opr. Zuzanna Michna